Ansis Pūpols nāk klajā ar filmu “Baņķieris”

Pētnieciskais žurnālists Anša Pūpola, jaunā portāla www.nemelo.lv redaktors ir pabeidzis darbu pie filmas “Baņķieris”. Filmas pirmizrāde paredzēta 13.septembrī plkst. 10:30 kinoteātrī “K Suns” ar papildu seansiem 14. un 15.septembrī.

Filma “Baņķieris” ir stāsts par Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču, sākot no viņa iecelšanas amatā, beidzot ar brīdi, kad viņu apcietināja.

Ansis Pūpols filmas līdzautors: “Nebija viegli saprast, kādēļ inteliģentam, cienījamu mediju apjūsmotam bankas vadītājam ar 17 000 eiro mēnešalgu pietrūka naudas. Filma ir manis paša apziņas ceļš, lai noskaidrotu, kā tas bija iespējams.”

2013.gadā KNAB, noklausoties Ilmāra Rimševiča sarunas, bija ieguvis materiālus, kas ar lielu ticamības pakāpi liecināja, ka viņš plāno ņemt kukuli. Tomēr tas neliedza ne šo kukuli saņemt, ne arī atkārtoti ieņemt Latvijas Bankas prezidenta amatu.

Latvijas Bankas prezidenta aizturēšana un atzīšana par aizdomās turēto bija šoks gan Latvijas, gan starptautiskajai sabiedrībai.

Filma atklāj baņķiera līdzgaitnieku liecības par viņa darbības un amata šķautnēm.

Filmas “Baņķieris” pirmizrāde 13.septembrī plkst. 10:30 kinoteātrī “K Suns”, Elizabetes ielā 83/85, Berga Bazārā. Papildu seansi 14. septembrī pl. 20:40 un 15.septembrī pl. 15:00. Biļetes iegādājamas “K Suns” biļešu tirdzniecības kasēs.

Uz filmas pirmizrādi aicināti gan filmas varoņi, gan tās personas, kuras tieši un netieši ir iesaistītas šīs filmas tapšanā.

Filma tapusi biedrības “Baltic Center of Visual Researches”, Nemelo.lv un “Skuba films” sadarbības ietvaros. Projektu Nemelo.lv īsteno biedrība “Baltic Center of Visual Researches”, kuras dibinātāji ir Ansis Pūpols un Sandijs Semjonovs.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru