No šī datuma skolās sāks Covid-19 ātro antigēna paštestu izmatošanu

Lai uzlabotu epidemioloģisko drošību izglītības procesā klātienē, no nākamās nedēļas skolās tiks sākta Covid-19 ātro antigēna paštestu izmantošana, portālu Jauns.lv informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Plānots, ka izglītības iestādēs šos testus ieviesīs pakāpeniski. Kā skaidroja IZM pārstāvis Jānis Aizpors, laboratorijas paštestu piegādi skolām sāks veikt no 15. novembra, un paredzēts, ka daļai no skolēniem pirmais paštests būs jāveic 17. novembrī.

Savukārt laboratoriskais Covid-19 skrīninga tests nākamnedēļ notiks pēc esošā grafika, bet to neveiks vakcinētajiem un pārslimojušajiem.

Kā informē Veselības ministrija (VM), lai izvērtētu iespēju pakāpeniski pilnībā pāriet uz paštestu izmantošanu skolās, sākotnēji plānots izmantot abas testēšanas metodes – reizi nedēļā veicot jau ierasto laboratorisko skrīninga testu un izmantojot paštestus. Kā skaidro VM un IZM, paštestus ir ērtāk lietot, tie ļauj daudz ātrāk uzzināt rezultātu un to veikšanai nav jādodas uz laboratoriju. Ziņo portāls -jauns.lv

Pozitīva paštesta gadījumā, tāpat kā līdz šim laboratoriskā skrīninga testēšanā, būs jāveic apstiprinošs tests laboratorijā, norāda IZM.

Lasi vēl: 5 bīstamas dienas: astroloģe runā par 2021. gada novembra bīstamajām dienām

Paštestu izmantošana ir ērta, vienkārša un viegli veicama arī bērniem, un rezultāts pieejams 15 līdz 20 minūšu laikā, skaidro ministrijā. Speciālo skolu audzēkņiem rutīnas laboratoriskā skrīninga kārtība pašlaik netiks mainīta. Paštestus izglītības iestādēm nodrošinās tās laboratorijas, kas jau ir iesaistītas skolēnu laboratoriskā skrīninga testa nodrošināšanā.

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru