Noslēgusies akcija “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2022”

Noslēgusies “Latvijas piļu un muižu asociācijas” un “Latvijas investīciju un attīstības aģentūras” organizētā akcija “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2022”. Pēc triju gadu pārtraukuma vietējiem ceļotajiem bija iespēja apceļot, iepazīt un piedalīties Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma izzināšanā. Akcija norisinājās no 1.maija līdz 30.septembrim.

Akcijā piedalījās 60 Latvijas pilis un muižas visā Latvijas teritorijā, pulcinot vairāk nekā 10 tūkstošus apmeklētāju Lai padarītu pasākumu interesantāku un mudinātu ceļotājus uzzināt ko vairāk, akcijas dalībnieki bija sagatavojuši uzdevumus. Piemēram, Alūksnes Jaunajā pilī bija sagatavota orientēšanās spēle, lai iepazītu baronu fon Fitinghofu dzimtu. Jaunpils pils krogā jānogaršo kāds no mēneša piedāvājuma ēdieniem un jāuzmin vismaz 3 ēdiena sastāvdaļas, saņemot atzīmi ceļotāja kontrolkartē. Katrā muižā tika piedāvāti dažādi un daudzveidīgi, izzinoši un saistoši uzdevumi, kas ļāva ceļotājiem ielūkoties piļu un muižu vēsturiskajā iedzīvē, šarmā un sajust mākslinieciski estētisko baudījumu.

“Šogad akcijā aicinājām piedalīties ne tikai LPMA piļu un muižu biedrus, bet arī citus, lai ceļotājiem dotu iespēju iepazīt kultūrvēsturiskā mantojuma daudzveidību Akcijā, piemēram, iesaistījās arī Rundāles pils un vairākas privātās muižas,” gandarīts ir LPMA prezidents Jānis Lazdāns.

LIAA tūrisma departamenta direktora Inese Šīrava norāda, ka akcijas organizatoru mērķis sasniegt kopējo 10 tūkstošus apmeklētāju, ir sasniegts. Kā atzīmēja akcijas “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2022″ dalībnieki, neskatoties uz to, ka vasara bija darbīga un ceļotāju bijis daudz, prieku sagādājuši akcijas ceļotāji ar savu interesi un iesaistīšanos organizētajos pasākumos. Par spīti degvielas cenu sadārdzinājumam, apmēram viena trešdaļa no ceļotājiem ir apmeklējuši visus 60 akcijas dalībniekus, un ceļotāju motivācija bijusi uzzināt ko jaunu, paskatīties, kas gadu gaitā izmainījies.

Lielākā daļa ceļotāju atzīmējuši, ka informāciju par akciju ir saņēmuši no sociālajiem tīkliem (LPMA mājas lapas, Facebook, Instagram). Akcijas laikā visvairāk apmeklētās pilis un muižas bija Ungurmuiža, Cesvaines pils, Durbes pils, Spāres muiža, Siguldas Jaunā pils, Jaunmoku pils, savukārt vislielākais vienas pils, muižas apceļotāju skaits ir bijis gandrīz 300 akcijas dalībnieku. LPMA izpilddirektors Armands Muižnieks atzīmē, ka liela daļa ceļotāju bija pāri un ģimenes ar bērniem vai nelielas draugu grupas. Ceļotāju vecums arī bijis dažāds – no bērniem vecāku pavadībā, līdz sirmgalvjiem.

Uz akcijas noslēguma balli Jaunpilī 5.novembrī tiks aicināti akcijas organizatori, dalībnieki, kā arī ikviens interesents, kas izteiks vēlmi piedalīties. Apceļotājiem un interesentiem iespēja sanākt kopā ar daudz piļu un muižu saimniekiem un uzturētājiem tiks piedāvāta par dalības maksu (lūdzu, sekot informācijai www.pilis.lv par pieteikšanās iespēju). Noslēguma pasākumā notiks balvu izloze un apceļotāju visvairāk novērtēto piļu, muižu sumināšana, kā arī būs iespēja visiem kopā pārrunāt un izjust muižu, piļu atmosfēru un nozīmi mūsdienu sabiedrībā.

Šāda akcija dod iespēju iepazīt ne tikai publiskās, bet arī privātās, ikdienā publiski neatvērtās pilis un muižas. Gan akcijas dalībnieki, gan apceļotāji, gūstot pozitīvas emocijas, jaunas zināšanas un izzinot mūsu vēsturiskās vērtības, atzina, ka šāds pasākums nākotnē ir vajadzīgs un ir pozitīvi vērtējams”, informē I.Šīrava.

Iesaki šo rakstu citiem!

Leave a Comment