Iepazīsties! Deputātu saraksts, kuri IZGĀZA vienīgā NĪ nodokļa atcelšanu!

Saeima noraidījusi ierosinājumu atcelt nekustamā īpašuma nodokli vienīgajam mājoklim – publicējam pilnu deputātu balsojuma sarakstu!

Saeima nolēma nenodot izskatīšanai komisijās partijas “No sirds Latvijai” (NSL) frakcijas deputātu iesniegto likuma grozījumu projektu, kura mērķis ir iedzīvotājus atbrīvot no nodokļa maksāšanas par vienīgo mājokli, sākot ar 2019.gadu.

Par šo partijas “No Sirds Latvijai” deputātu ierosinājumu nobalsoja 36 opozīcijas deputāti, bet parlamenta vairākums atturējās.

NSL rosināja noteikt, ka ar nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) neapliek vienu Latvijas fiziskās personas īpašumā esošo nekustamo īpašumu, kurā tā ir deklarējusi dzīvesvietu un dzīvo, kā arī šim nekustamajam īpašumam piekritīgo zemes platību pilsētās un ciemos līdz 1500 kvadrātmetriem, bet viensētās līdz diviem hektāriem.

NSL deputāti norāda uz problēmu, ka īpašuma aplikšana ar nesamērīgu NĪN noved pie tā, ka cilvēks zaudē savu īpašumu. Risinājumu šai situācijai prasījuši arī vairāk nekā 18 000 iedzīvotāju, kuru parakstītā iniciatīva ir iesniegta parlamentā.

“Daļa iedzīvotāju, lai saglabātu savas dzimtas mājas vai savu vienīgo mājokli, nodokli cenšas samaksāt, samazinot savus izdevumus veselības aprūpei, pārtikai, izglītībai un citām vajadzībām, kā rezultātā pasliktinās dzīves kvalitāte,” teikts likumprojekta anotācijā. Tāpat tiek norādīts, ka iedzīvotāji sev mājokli ir sarūpējuši par saviem ienākumiem, par kuriem vienreiz jau ir nomaksāts ienākuma nodoklis.

“No sirds Latvijai” parlamentārieši uzsver, ka valsts pienākums saskaņā ar Satversmi ir aizsargāt cilvēka godu un cieņu un ka arī tās augstākās lēmējinstitūcijas nedrīkst pazemot savus iedzīvotājus, uzliekot nesamērīgu nodokļu slogu, tādējādi piespiežot cilvēkiem lūgt pabalstus, vai pat “izliekot no vienīgā mājokļa”.

“Likuma grozījumu mērķis – novērst šo Satversmei neatbilstošu stāvokli un atbrīvot Latvijas iedzīvotājus no nodokļa maksāšanas par vienīgo mājokli, proti, neaplikt ar nekustamā īpašuma nodokli to nekustamo īpašumu, kurš ir personas īpašumā un kur persona ir deklarējusies (un tāds var būt tikai viens) un dzīvo, kā arī ar šo mājokli saistīto funkcionāli nepieciešamo zemes gabalu,” teikts anotācijā.

“Tik pacieties, debesīs labāki būs!”- tā deputāts G.Kūtris raksturo vairākuma rīcību.

Zemāk var iepazīsties ar balsojumu:

Iesaki šo rakstu citiem!

RB Author

Comments

  Deivisss

  (12/01/2018 - 16:08)

  Kretīni

  ArnisStrautiņš

  (13/01/2018 - 10:48)

  Un tādiem kretīniem,kas bija pret un atturas es ar saviem nodokļiem maksāju algu!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *