VIDEO: Tiek izsludināts ārkārtas stāvoklis Krievijā pēc tam, kad vairāk nekā 50 polārlāči iebrūk pilsētā un vajā pārbiedētus iedzīvotājus

Krievijas Arktikas reģions ir izsludinājis ārkārtas stāvokli par polārlāču “iebrukumu”, kas atstājis cilvēkus “baidāmies doties ārā”.

Agresīvie lāči iekļuvuši mājās un sabiedriskās ēkās nomaļajā Novajas Zemju arhipelāgā – mājās aptuveni 3000 cilvēku. Amatpersonas brīdinājušas par “masveida iebrukumu”.

Kopš decembra 52 polārlāči regulāri viesojušies arhipelāga galvenajā apmetnē, Beluškā Gubā, kur daži izrādījuši “agresīvu uzvedību”.

Cilvēki “baidās iziet ārā” un “ikdienas dzīve ir nemierā”, sacīja vietējās administrācijas vadītāja vietnieks Aleksandrs Minājevs.

“Vecāki ir piesardzīgi, ļaujot bērniem doties uz skolām un bērnudārziem,” viņš teica.

“Ir gadījumi ar savvaļas dzīvnieku agresīvu uzvedību – uzbrukumi cilvēkiem, iekļūšana dzīvojamās un biroju ēkās. Apmetnes iekšienē pastāvīgi ir no 6 līdz 10 lāčiem.”

Lāči pastāvīgi atrodas militārajā garnizonā un “burtiski dzenas pakaļ cilvēkiem”, kā arī dodas uz daudzdzīvokļu māju ieejām, sacīja cita amatpersona.

Neskatoties uz aplenkumu, iedzīvotāji ir brīdināti, ka viņiem draud kriminālvajāšana, ja viņi nošaus apdraudētās sugas.

Ar lūgumu Maskavai atļaut dažu lāču nošaušanu ir saņemts atteikums no dabas aizsardzības bosiem par šādu rīcību.

Tā vietā uz priekšposteni ir nosūtīta speciālistu komanda, lai konsultētu iedzīvotājus par citiem lāču atbaidīšanas pasākumiem.

Vietējās amatpersonas sūdzējušās, ka transportlīdzekļu un suņu patruļas nav bijušas efektīvas, jo polārlāči jūtas droši un vairs nereaģē.

Polārlāčus skar globālā sasilšana ar kūstošu arktisko ledu, kas liek tiem vairāk laika pavadīt uz sauszemes, kur viņi sacenšas par pārtiku.

Krievijā ir gaisa spēki un gaisa aizsardzības spēki, kuru bāze atrodas Novaja Zemlja. Arhipelāgu Arktikā izmantoja PSRS kodolizmēģinājumiem.

Avots: dailymail.co.uk

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru