Eiropas Komisija izveido jauniešu līdzdalības kohortu, kuras mērķis ir veicināt demokrātiju visā pasaulē

Atzīmējot Starptautisko demokrātijas dienu un Eiropas Jaunatnes gadu, Eiropas Komisija šodien izveidoja Jauniešu politiskās un pilsoniskās iesaistes kohortu nolūkā atbalstīt jauniešus demokrātijas veicināšanā vietējā un pasaules mērogā.

Kohortu vadīs Eiropas Komisija, Nepālas un Ganas valdība, Eiropas partnerība demokrātijas jomā, “AfricTivistes” un Eiropas demokrātijas jauniešu tīkls. Tās izveide notika pasākumā, kurā piedalījās valdību, ES iestāžu, “USAID”, pilsoniskās sabiedrības organizāciju, akadēmisko aprindu un domnīcu pārstāvji.

Starptautisko partnerību komisāre Juta Urpilainena teica: “Plaša jauniešu iesaistīšanās un līdzdalība visos politikas veidošanas līmeņos ir dzinējspēks, kas virza spēcīgu un stabilu demokrātiju. Eiropas Komisija ir apņēmusies veicināt jauniešu demokrātisko līdzdalību visā pasaulē. Apliecinājums tam ir pirmā Jaunatnes rīcības plāna ES ārējās darbības jomā pieņemšana, kura plānota drīz. Esmu lepna, ka jauniešu līdzdalības kohortas izveidē mums ir pievienojušies tik daudz partneru.”

Jauniešu politiskās un pilsoniskās iesaistes kohortas mērķi ir šādi:

veicināt jauniešu politisko un pilsonisko līdzdalību vietējā un pasaules mērogā, tostarp apzinot šķēršļus līdzdalībai un valdībām uzņemoties konkrētas saistības;

veicināt jauniešu izpratni par demokrātijas principiem un saikni starp demokrātiju, ilgtermiņa stabilitāti un labklājību;

veicināt daudzveidību un iekļautību jauniešu grupās un jauniešu interešu aizstāvībā;

sniegt atbalstu jauniešiem un jauniešu organizācijām attiecībā uz demokrātijas institūciju un procesu novērtēšanu un konsultēšanu par iespējamām reformām;

palīdzēt jauniešiem, jauniešu organizācijām un jauniešu kustībām veidot stabilāku, iekļaujošāku, efektīvāku, pārredzamāku, atbildīgāku un taisnīgāku demokrātiju.

Plašāka informācija: Starptautiskā demokrātijas diena: Komisija izveido jauniešu līdzdalības kohortu, kuras mērķis ir veicināt demokrātiju visā pasaulē (europa.eu)

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Leave a Comment