FOTO: Ieskaties jaunajā 2,1 miljardu vērtajā sarkofāgā, kas uzbūvēts pār iznīcināto Černobiļas atomelektrostaciju

FOTO: Getty

Trešdien, 03.07., plašsaziņas līdzekļiem tika dota iespēja aplūkot jauno kupolu, kas uzbūvēts, lai ierobežotu Černobiļas reaktoru pasaules ļaunākās kodolkatastrofas centrā.

Reaktors Nr. 4 Černobiļas atomelektrostacijā Ukrainā eksplodēja un nodega 1986. gada 26. aprīlī.

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas kontrolei bija vajadzīgi deviņi gadi, lai nodrošinātu sarežģītos būvniecības darbus un drošību pie izkausētā reaktora serdes un 200 tonnas augsti radioaktīvā materiāla. Pati struktūra izmaksāja 1,6 miljardus eiro, un viss sarkofāga projekts izmaksāja 2,1 miljardu eiro.

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka pārvaldīja fondu ar iemaksām no 45 valstīm, Eiropas Savienības un 795 miljoniem eiro no pašas bankas resursiem.

FOTO: Getty
FOTO: Getty
FOTO: Getty
FOTO: Getty
FOTO: Getty
FOTO: Getty
FOTO: Getty

Kupols ir lielākā pārvietojamā zemes būve, kāda jebkad uzbūvēta, un tā garums ir 257 metri un kopējais svars pārsniedz 36 000 tonnas.

“Šis bija ļoti garš projekts,” sacīja bankas Kodoldrošības departamenta direktors Baltazars Lindauers. Viņš atzīmēja, ka priekšizpēte sākās 1998. gadā un līgums par struktūru tika noslēgts 2007. gadā.

FOTO: Getty
FOTO: Getty
FOTO: Getty
FOTO: Getty
FOTO: Getty
FOTO: Getty
FOTO: Getty
FOTO: Getty

Viņš teica, ka Ukraina ir liela ieguldītāja, ieguldot kopā 100 miljoniem eiro skaidrā naudā arī kompetenci un personālu.

Žurnālisti tika aicināti apskatīt jauno drošības sarkofāgu pirms tā nodošanas Ukrainas varas iestādēm.

Avots: Metro.co.uk

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru