Lūk cik patiesībā izmaksāja pāvesta vizīte Latvijas budžetam

 

Pāvesta Franciska vizītes Latvijā nodrošināšanai atvēlēti ievērojami valsts budžeta līdzekļi, ko valdība, apkopojot iesaistīto institūciju un iestāžu pieprasījumus, piešķīra no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Pāvesta vizīte no valsts budžeta kopumā izmaksājusi 1,16 miljonus eiro, raksta sabiedriskā medija portāls lsm.lv un ziņo Panorāma.

Kam īsti tērēta valsts nauda?

Pirmām kārtām vizīte izmantota kā iespēja par valsts naudu savest kārtībā Aglonas baziliku. Tam atvēlēta vislielākā daļa no kopējās summas – 554 776 eiro.

Šo summu valdība atvēlēja, lai labiekārtotu bazilikas teritoriju, atjaunotu ietves un terasi, veiktu bazilikas torņu un ārējā altāra fasādes apdares darbus, un, piemēram, iegādātos apgaismojuma lampas. Valdības rīkojumā gan norādīts, ka tā ir maksimālā summa, un apmaksa notiks tikai par līdz 24.septembrim, proti, šodienai, faktiski paveikto.

Vēl 95 790 eiro pārskaitīti Aglonas bazilikas draudzei ar pasākuma norisi saistīto izmaksu segšanai, bet 38 720 eiro – pašvaldībai, lai svētku laikā nodrošinātu apmeklētāju drošību un kārtību Aglonā.

22 554 eiro piešķirti arī Aizsardzības ministrijai, 15 127 eiro – Valsts policijai, 2 500 eiro – Drošības policijai, 2 700 eiro – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam. Savukārt 42 580 eiro atvēlēti Valsts robežsardzei pastiprinātai robežpunktu pārbaudei un Latvijas Valsts prezidenta transportēšanai.

Vēl atsevišķi nauda piešķirta arī Valsts prezidenta kancelejai – 158 385 eiro. Lielākā daļa – 108 775 eiro preses centram, bet 49 610 eiro helikopteru un transporta nodrošināšanai.

Nauda atvēlēta arī citiem mērķiem, taču interesanti, ka, gatavojoties vizītei, ministrijas savā budžetā nav varējušas atrast un no neparedzētiem līdzekļiem pieprasījušas arī ļoti nelielas summas. Piemēram, Zemkopības ministrija 538 eiro pieprasīja dzeramā ūdens paraugu izmeklēšanai, bet Veselības ministrija – 508 eiro dzeramā ūdens mikrobioloģiskajai un ķīmiskajai izmeklēšanai.

Lasi arī: Ārvalstu žurnālisti šokā par tukšajām Rīgas ielām, pāvesta sagaidīšanas laikā

Papildu līdzekļi piešķirti arī sabiedriskajiem medijiem, lai varētu atspoguļot pāvesta vizīti. Latvijas Televīzijai piešķirti 105 500 eiro, Latvijas Radio – 40 210 eiro. Televīzijā par šo naudu nodrošinātas tiešraides gan no pāvesta ierašanās Rīgas lidostā, gan pieņemšanas Rīgas pilī, gan mises Aglonā, un tas nozīmē, ka iesaistīti lieli tehniskie un cilvēkresursi. Arī Latvijas Radio papildu līdzekļi vajadzīgi tiešraidēm, kā arī jaunu raidījumu un rubriku izveidei četros Latvijas Radio kanālos.

KONTEKSTS:

Pāvests Francisks Latviju apmeklē, viesojoties visās trīs Baltijas valstīs laikā no 22. līdz 25. septembrim. Tieši šogad aprit 25 gadi kopš pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes Latvijā.

Šķir otru lapu, lai noskatitos sižetu par šo jautājumu

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru