Pusaudža nāvē apsūdz Dobeles novada pašvaldības deputātu Eihmani (ZZS) un viņa dēlu

2018.gada 10.jūlijā pēc kaltes sakopšanas darbiem viens no darbiniekiem pieaicināja nepilngadīgo palīgstrādnieku palīdzēt kaustiskā soda šķīduma pagatavošanā, kaut gan viņš bija pusaudzis.

Pieaugušais darbinieks paņēma tukšu mucu un nesa uz ķīmisko vielu noliktavas pusi, kur lika nepilngadīgajam nest ūdeni. Kad mucā bija salieti pieci spaiņi karstā ūdens, abi no ķīmisko vielu noliktavas iznesa 25 kilogramus smagu kaustiskās sodas granulu maisu. Brīdī, kad viņi bēra ķīmiskās vielas mucā pēkšņi notika izvirdums, kā rezultātā viss maisījums izšļācās uz abu drēbēm un ķermeņiem.

Nekādus individuālās aizsardzības līdzekļus viņi nelietoja. Nepilngadīgais mira slimnīcā pēc septiņām dienām, jo bija guvis 52% ķermeņa apdegumus.

“Saskaņā ar noteikumiem par darbiem, kuros aizliegts nodarbināt pusaudžus, un izņēmumi, kad nodarbināšana šajos darbos ir atļauta saistībā ar pusaudža profesionālo apmācību pusaudžus aizliegts nodarbināt darbos, kuros viņi ir tieši pakļauti ķīmiskam riska faktoram. Pusaudzis nebija iepazīstināts, kas tā par vielu un kādas ir šīs vielas īpašības, kā arī nezināja, ka ir jāiepazīstas ar Datu drošības lapām, kas ir izstrādātas darbam ar ķīmiskajām vielām,” norādīja prokuratūrā.

Abu zemnieku saimniecību īpašnieki pieļāva vēl virkni dažādu darba aizsardzību reglamentējošo normatīvo aktu prasību pārkāpšanu.

Firmas.lv informācija liecina, ka Viktoram Eihmanim pieder zemnieku saimniecība “Zītari” Auru pagastā. Tāpat viņš ir kooperatīva “Auru grauds” direktors. Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā iesniegtā amatpersonas deklarācija liecina, ka algā “Auru grauds” pērn saņēmis 5400 eiro, bet dividendēs no “Zītariem” 78 000 eiro. Savukārt par darbu Dobeles novada pašvaldībā Eihmanis saņēmis 6984 eiro.

Firmas.lv informācija liecina, ka Ervīnam Eihmanim pieder zemnieku saimniecība “Arāji” Auru pagastā.

LETA arhīvs liecina, ka pērn notikušais Auru pagastā pēdējos gados nav vienīgā traģēdija lauksaimniecībā Dobeles novadā. 2016.gada 22.jūlijā Jaunbērzes pagastā kādā citā zemnieku saimniecībā remontdarbu laikā no tvertnes noplūda indīgi izgarojumi, kā rezultātā gāja bojā četri cilvēki, bet vēl trīs cietušie tika nogādāti slimnīcā. Negadījums notika kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ. Pagājušā gada nogalē pirmās instances tiesa zemnieku saimniecības īpašniekam par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, ja tas izraisījis cilvēka nāvi vai smagus miesas bojājumus vairākiem cilvēkiem piesprieda nosacītu sodu.

Avots: LETA.lv

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru