VIDEO: Brīnumaina izglābšanās pēc plūdiem un zemes nogruvumiem Brazīlijā

Minasžeraisas pavalstī, kalnos pie Brumadiņu pilsētas 25. janvārī negaidīti sabruka aizsprosts ieguves rūpniecības uzņēmuma Vale karjerā. Dambis sagruvis piektdien, 25.janvārī, atsvabinot spēcīgu dubļu un bīstamu atkritumu vilni. Tas, gāžoties lejup no kalna, pārrāvis dzelzceļa tiltu, daļēji apracis kalnraču ēdnīcu, paša uzņēmuma administratīvās ēkas un nodarījis postījumus Brumadiņu pilsētā.

Lietavu izraisīti plūdi Dienvidsulavesi provincē skāruši kopumā desmit rajonus un pilsētas, liekot mājas pamest vairāk nekā 3 000 iedzīvotāju, tikmēr vairāki ir pasludināti par bezvēsts pazudušiem.

Kāda sieviete, kas bijusi par plūdu upuri, bija gatava jau mirt, pirms viņai pakaļ ieradās glābēji. Viņi ieradās ar helikopteri, piekļuva viņai tuvu, taču nevarēja nosēsties. Sieviete tika izglābta ar darba kolēģa, kaimiņa palīdzību, kurš saprata ka Talita nespēja pakustēties, sākot no jostasvietas un uz leju. Bija nepieciešama piepūle, taču visiem kopā izdevās iecelt viņu helikopterī.

Foto: CTV News

Talita stāstīja, ka viņai ir ļoti lielas sāpes un viņa neko nejuta zem jostasvietas. Viņai ir lauzts gūžas kauls un kāja augšstilbā. Viņa nevar pakustināt kāju.

“Vilnis bija tik liels un garš, ka tas tevi var aiznest uz vienu vietu un pēc tam atkal uz citu. Tu domāji, ka esi dziļi, bet patiesībā nebiji,” stāstīja Talita.

Tas ir grūti izskaidrojams. Citi stāsta, ka ir sajūta, it kā tu atrastos milzīgā blenderī, kas griežas uz riņķi, kurā atrodas arī akmeņi, koki, busiņi, automašīnas, durvis, viss, kas nāca lejā ar dubļiem un sadragāja cilvēkus, salauza visu.

Vīrietis, kas piedzīvojis dubļu un atkritumu vilni. Pēc negadījuma viņš atrada Talitu, suni un savu sievu, taču viņa meita joprojām ir pazudusi. Talita un viņa sieva šobrīd atrodas slimnīcā.

Foto: Google News

“Mana sieva kliedza, ka dzirdēja troksni un iekliedzās “skrien!”. Viņas devās dažādos virzienos. Mana meita aizskrēja uz vienu no guļamistabām, mana svaine [Talita] uz citu un Alessandra [sieva] palika virtuvē. Svaine man teica, ka viņa tikai dzirdēja, kā mana meita pasaka “ouč”, taču pēc tam Talita vairāk neko neatceras.”

Talita stāstīja, ka viņa dziļi dubļos aizturēja elpu un centās tikt augšā. Kad viņa jau bija sasniegusi punktu, ka viņa ir gatava mirt, viņa nokļuva virspusē. Mirklī, kad viņa nokļuva virspusē, pacēla roku un jautāja pēc palīdzības, viņas kolēģis viņu izglāba. Viņai jau bija palikusi pēdējā elpa Talita teica, ka vairāk viņa neizturētu.

Avots: bbc.com

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru